Festiwale

Artyzm i radość

Festiwal z łaciny znaczy tyle co radosny, wesoły i tak w skrócie można by określić jego ideę. Nastrój zabawy bierze się głównie z artystycznego charakteru festiwalu - np. muzycznego, filmowego, teatralnego bądź fotograficznego. Mogłoby się zatem wydawać, że organizacja festiwali jest zadaniem stosunkowo łatwym - dokładnie wiadomo bowiem, co jest tematem imprezy i jak powinna być ona profilowana. Jest to tylko część prawdy.

Organizacyjne wyzwania

Festiwale w większości przypadków należą do kategorii wydarzeń masowych. Oznacza to, że ich organizacja wymaga koordynacji prac wielu ekip, uzyskiwania licznych pozwoleń czy wreszcie zintensyfikowanych działań w zakresie ochrony, której wymaga zarówno publiczność, jak i gwiazdy, goszczące często na festiwalach jako członkowie konkursowych jury.

Drugą okolicznością sprawiającą, że organizacja festiwali jest wymagającym przedsięwzięciem, jest konieczność projektowania szeregu imprez towarzyszących. Z definicji powinny być one spójne z główną linią festiwalu, co wymaga nieprzeciętnej kreatywności i znacznych zasobów produkcyjnych.

Po trzecie, duże eventy przyciągają uwagę mediów. Niektóre festiwale są rejestrowane przez telewizję lub nawet emitowane (przynajmniej w części) na żywo. Podobnie dzieje się w przypadku stacji radiowych i imprez muzycznych. Wymusza to na organizatorach szczególną troskę o aspekty techniczne.

Nasze dokonania

W SARiM - Event przygotowujemy festiwale każdego roku - jesteśmy zatem w pełni świadomi wyzwań, jakie niesie ze sobą organizacja festiwali. Do naszych największych produkcji należą:Międzynarodowy Festiwal Videozone oraz Ogólnopolski Festiwal Nastroje. Współpracujemy także między innymi przy Festiwalu Rozstaje, Festiwalu Energii,  Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Bieszczadzkich Aniołów, Festiwalu Teatrów w Krakowie i Bytomiu, Festiwalu Prawykonań, OFF Festiwalu oraz Festiwalu Folk&Country.