Otwarcia

Dobre otwarcie

Każdy szachista wie, jak ważną częścią partii jest otwarcie. Dobry debiut pozwala płynnie przejść do gry środkowej. Czy ta szachowa prawidłowość odnosi się także do innych dziedzin życia? Naszym zdaniem tak, dlatego otwarciom poświęcamy dużo uwagi w SARiM - Event.

Debiut niejedno ma imię

Co właściwie można otwierać? Imprezy tego rodzaju dotyczyć mogą oczywiście sklepów, banków, wystaw, szkół, mostów, stadionów czy dróg. W takich przypadkach wstęgi przecinane przez ważne osobistości w asyście fanfar i towarzystwie mediów oraz koncert stanowią swego rodzaju standard. Z doświadczenia wiemy jednak, że okazji i sposobów na inaugurację jest znaczenie więcej, choć wymagają one czasami więcej kreatywności ze strony organizatorów. Otwarcie firmy może odnosić się bowiem do innowacyjnych idei w zarządzaniu, nowa autostrada zapowiadać nowe otwarcie w stosunkach między sąsiadującymi miastami, a wprowadzany produkt uruchamiać wielką machinę promocyjną. Otwarcie nigdy nie jest wydarzeniem jednowymiarowym, tu i teraz, ale ma związek z dużo szerszym kontekstem. Tak patrzymy na tego typu eventy w SARiM -Event - przygotowując otwarcie, projektujemy najpierw siatkę znaczeń danego wydarzenia i tam szukamy inspiracji do jak najstosowniejszego projektu.

Wiele otwarć, podobne cele

Niezależnie od przedmiotu otwarcia czy przebiegu imprezy, cele takiego wydarzenia pozostają podobne. Uroczystość ta podkreśla wyjątkowość danego przedsięwzięcia, rozpoczyna kolejny okres, pokazuje nowe horyzonty i daje nadzieje. Zdajemy sobie sprawę, że nawet najwspanialsze otwarcie nie zastąpi późniejszej pracy - dokładnie jak w szachach. Wiemy jednak, że odpowiednia premiera sprzyja motywacji i pozytywnemu nastawieniu do dalszych wysiłków.